TÜRKİYE'NİN HER YERİNE ÜCRETSİZ KARGO

HIZLI GÖNDERİ, VIP KARGO

İlk Temas


Markanın doğuş noktası olan Arife® kelimesi, köken olarak, kadın ve erkeğin kutsal metinlerde rastlayabileceğimiz ilk temasına atıfta bulunuyor. Tasarımlara çeşitli simgeler olarak yansıyan ve aslında semantik açılımları olan bu vurgu, Arife® markalı ürünlerin estetik yapısına mitsel bir görünüm de kazandırıyor. Kadın ve erkek gibi hem birbirine zıt hem de birbirini tamamlayan iki unsuru dengeleyen Arife® markası, gerek zamansal gerekse kültürel açıdan farklılık gösteren materyalleri tasarımcının estetik ve kalite süzgecinden geçirerek büyük bir uyum içerisinde ürünlerinde bir araya getirme amacını taşıyor.

Giyilebilir Sanat


Sürekli yeni formların arayışında olan Arife®, el yapımı ürünlerinin üretim sürecinde, klasik aksesuarın boyut ve biçim kısıtlarını zorlayıp bedeni ve yaşam alanlarını bir sergi, enstalasyon mekanı haline getiriyor. Kullanıcısıyla bütünleşen, onun düşüncesini ve hayata karşı duruşunu yansıtan Arife® markalı “giyilebilir sanat” ürünleri, aksesuar olmanın ötesinde modern sanat algısının bir yansıması olarak ifade buluyor. Kendine özgü "felsefesi ve hikâyesi" olan Arife® ; zaman, anlam dünyasını süregelen evrensel kodlarla buluşturuyor.

Tasarımın Hikayesi


Zamanın İzinde...
Tasarımcısı her kimse, eski bir serüvenin ardına düşüp, ”altın orta/oran”ın izini sürmektedir. Giyim, sanat gibi kültürel kodları objektif olarak defalarca inceler. Giyimle kazanılan simgeliliğe yeni yorumlar katar. Bu doğrultuda ARİFE marka şemsiyesi altındaki tüm tasarımcılarının yenilikçi ruhunu her dem korumasını beklemektedir.